Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD uczciło zagładę powstańczego Sztabu AL

dodano 2012-08-28 13:15 w kategorii: Ludzie

Delegacja warszawskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej wzięła dziś udział w uroczystości upamiętniającej śmierć członków powstańczego sztabu Armii Ludowej. , którzy zginęli w wyniku zbombardowania kamienicy przy ul. Freta 16 w dniu 26 sierpnia 1944 roku. Pod gruzami znalazło się wówczas 100 poległych z czego większość, to ludność cywilna. Bojowników Armii Ludowej pochowano na skwerze Hoovera, a w 2009 roku ich szczątki przeniesiono do zbiorowej mogiły w kwaterze AL na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. W rocznicę tragedii kwiaty pod kamienicą przy Freta w imieniu stołecznego Sojuszu złożyli: przewodniczący Sebastian Wierzbicki, wiceprzewodniczący: Hanna Brózda i Paweł Kołodziejski oraz szef organizacji mokotowskiej Maciej Raś.Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.